Online MBSR Eğitimi (8 hafta)
Mindfulness Tabanlı Stres Yönetimi

( Bangor Üniversitesi eğitmenlik sertifikası, Oxford Üniversitesi yetkinlik sertifikası sahibi eğitmenden evinizin konforunda öğrenin. Ilk iki hafta içinde 100% paranızı geri alma garantisiyle.. )

MBSR: Program Formatı ​

Toplam 8 hafta, haftalık 2.5 saat + 6. haftada 5 saatlik sessizlik günü ile deneyimsel bir grup programıdır. Online webinar teknolojisi kullanılarak düzenlenir ve dünyanın her yerinden katılımcılara açıktır. Eğitmen ile aynı anda sanal sınıflar içerisinde alınan etkin bir eğitim şeklidir.

Haftalık oturumlar, zihinsel ve fiziksel standartlaştırılmış farkındalık egzersizleri içerir. Bu yaklaşımlar “dikkat”in otururken ya da uzanırken vücudun değişik parçalarından doğrudan gelen duyulara yöneldiği vücut tarama egzersizlerini; nefesi dikkat için bir çapa olarak kullanarak zihinsel egzersizleri; bedensel duyuların farkına varmaya odaklanan fiziksel egzersizleri içerir.

Egzersizlere ek olarak, bilgi sağlanır ve sohbet yoluyla; stres, stres yönetimi ve farkındalığın günlük durum ve kişiler arası iletişimde nasıl uygulandığı konularına açıklık getirilir.

Oturumlar dışında; ses kayıtları ve yönlendirilmiş egzersizler arayıcılığı ile, katılımcılar her gün 30-45 dakika uygulama yapmaya teşvik edilir.

Eğitim Tarihleri

 • Eğitmen: Sinem Aksay
 • Tarihler:  9 Ocak– 27 Şubat, 2021 Cumartesi günleri: 15:30 – 18:00 (TR saati) 13:30 – 16:00 (CEST) | 9 Ocak, 16 Ocak, 23 Ocak, 30 Ocak, 6 Şubat, 13 Şubat, 20 Şubat, 27 Şubat
 • Sessizlik Günü (online): 14 Şubat Pazar, 13:30– 17:30 (TR Saati) 11:30 – 15:30 (CEST)
 • Öngörüşme (online): MBSR’a katılım için gerekliliktir.
 • Ücret: 2.200 TL

Kazanımlar

Bu eğitimde katılımcılar aşağıdaki becerilerin kazanılması ve geliştirilmesi yönünde desteklenirler:

 

 • “Uçuşan zihnin” sabır, nezaket ve sürekli tekrarla eğitme
 • Ne yaptığımızı bilmez halimizden çıkıp daha kapsamlı bir ifade şekline geçiş yapma
 • Başlangıç zihnini yaşama
 • Her deneyime nezaket ve büyük bir merak içerisinde yaklaşma
 • Beden farkındalığı için beceriler geliştirme
 • Düşünce ve duygularla olan ilişkinizi dönüştürme
 • Kendi kendinizi sabote etmekten kurtulma
 • Çeşitli cevap seçenekleri arasında seçim yapma
 • Daha yüksek bir mevcudiyetle konuşup dinleme
 • Kendinize ve başkalarına şefkat gösterme

 

MBSR Sertifikası

Katılımcılara 8 haftalık MBSR programı sertifikası verilecektir..

Online MBSR Eğitimi - Mindfulness Tabanlı Stres Yönetim Programı 1
Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR)

MBSR Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

MBSR eğitim programı ile yaşamlarımızda stresle farklı bir ilişki kurmanın bir yolu olarak Mindfulness egzersizleri ile anda kalabilme yeteneğimizi geliştiririz. Yapmak zorunda olduğumuz işlerin aciliyetine, zihnimizin oyunlarına ve önemli olduğunu düşündüğümüz şeylere kendimizi kaptırmaya o kadar meyilliyiz ki, bazen ne yaptığımızın farkında olmayarak, kronik gerginlik, endişe ve dikkat dağınıklığı yaşayabiliriz. Bu gibi durumlara karşı, bu programda öğrenilen egzersizler etkili bir dengeleme yöntemidir.

Kendinizi Yeniden Keşfedin

Size kendinizi yeniden keşfetmeniz ve içinizde derinlerde sahip olduğunuz niteliklere ve güçlere ulaşmanız için bir fırsat sunan bu programda şunları deneyimleyebilirsiniz: Şimdi arkanıza yaslanın, içinizde bulunduğunuz ortamın, bedeninizdeki duyumların, zihninizdeki düşüncelerin ve kalbinizdeki duyguların farkına varmak için bir dakikanızı ayrın.

Online MBSR Eğitimi - Mindfulness Tabanlı Stres Yönetim Programı 2
Ücretsiz online tanıtım webinar

8 Haftalık Online MBSR Eğitimi

Eğer yaşadığınız şehirde yüz yüze bir MBSR eğitimi bulamadıysanız veya işiniz, ev hayatınız veya fiziksel durumunuz her hafta bir MBSR programına ulaşımınızda güçlüğe neden oluyorsa veya yurt dışında yaşıyorsanız ve yaşadığınız yerde Türkçe eğitim veren bir eğitmen bulamadıysanız, sizin için uygun bir programdır.  

Sınıf içi MBSR programında kapsanan tüm konular, sessizlik günü dahil grup çalışmasını ve didaktik öğrenmeyi verimli bir şekilde destekleyen webinar teknolojisi ile (Zoom) çevrimiçi (online) yapılmaktadır.  Mikrofon, hoparlör ve video fonksiyonu olan bir bilgisayara ve yüksek hızlı bir internet bağlantısı gereklidir.  Hatta bilgisayarınızı televizyonunuza bağlamak sizi daha iyi performans sağlar.  Önceden belirlediğimiz saatte eğitimi destekleyecek sessiz ve rahatsız edilmeyeceğimiz bir ortamda bilgisayarımızdan webinara bağlanmak yeterlidir. 

Zoom – Yeni kullanıcılar için hızlı başlangıç kılavuzu” için tıklayın.

Katılımcılarımıza sorduk:
MBSR Eğitimini tavsiye eder misiniz?