Mindfulness Eğitimi için Neden BAMBA Sertifikası?

Mindfulness uygulamalarını sağlık politikalarına dahil eden ülkeler yavaş yavaş sertifikasyon yoluna gitmektedir. Avrupa’da EAMBA (European Association for Mindfulness- Avrupa Mindfulness Birliği), İngiltere’de BAMBA (British Association for Mindfulness Based Approaches- İngiltere Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) parallel politikalar takip ederek Mindfulness eğitmenleri için iyi uygulama prensiplerini çizmişlerdir. Bunun nedeni, bilimsel olarak kanıta dayılı Mindfulness Temelli programların eğitmenlerinin yetkinliğini ölçmek ve bu tür eğitmenler ile çalışmak isteyen kişiler tarafından ulaşılabilirliğini sağlamak.

Örneğin İngiltere’de Sağlık Bakanlığı NHS Mindfulness temelli eğitimleri ve terapileri destekliyor. Bunu yapabilmek içinde eğitmenlerde belli bir yetkinlik bekliyor ve sertifikasyonu şart koşuyor. BAMBA sertifikası sahibi eğitmenler yoğun bir eğitim sürecini tamamlamış eğitmenlerdir.

BAMBA sertifikası alabilmeniz için BAMBA’nın kabul ettiği bir eğitmen yolunu takip etmeniz gerekiyor ve bu yolda ulaştığınız aşamaya göre sizin değerlendirmeniz yapılıyor. Eğitimlerimizi takip eden katılımcılarımızın BAMBA ve EAMBA sertifikası younda Mindfulness Türkiye olarak gereken bütün eğitimlerin planlamalarını yapıyoruz.

Neden BAMBA Sertifikası? 2

E-bülten​

Ayda ortalama 3 e-posta gönderdiğimiz e-bülten aboneliğine kaydolarak yeni eğitim duyuruları, ücretsiz online webinarlar ve blog yazılarından haberdar olabilirsiniz.

İletişim

İletişim Formu