Mindfulness İnzivası

Mindfulness Türkiye - Mindfulness İnzivası

Mindfulness İnzivası ile Yoğun Bir Mindfulness Deneyimi

Mindfulness nedir, bu öğretiyi nasıl hayatıma dahil edebilirim diyorsanız bu inzivaya katılarak haftalık kurslar ile edineceğiniz deneyimi yoğun bir şekilde edinebilirsiniz. Haftalık kurslara katıldım, deneyimimi ve pratiğimi derinleştirmek istiyorum diyorsanız yine bu inziva sizin için uygundur. Dünyanın her bir yanında mindfulness konusuna meraklı, ilk defa deneyimleyecek, birkaç senelik pratiği olan veya senelerdir eğitmenliğini yapmış kişiler bu tür inzivalar ile pratiklerini desteklerler.

Hepimizin İçinde Olan Ancak Unuttuğumuz Bir Yetenek

Büyük kentlerde yaşadığımız hayatlar insana tükenmişlik hissi verebiliyor. Ülkemizde yaşadığımız gündem endişe ve korku yaşamamıza neden olabiliyor. Tüm bunlarla başa çıkabilme de esasında hepimizin içinde olan ancak unuttuğumuz bir farklı yaklaşım mevcut ve bu da Mindfulness’dır. Mindfulness inzivası bazıları için televizyondan, bilgisayardan ve telefondan uzak kalarak, kendi kaynaklarına döndüğü ve böylece sakinlik, dinginlik ve belli bir netliğe ulaştıkları bir deneyim olurken bazıları için ise hayatları boyunca unutmayacakları bir dönüştürücü bir deneyim olabiliyor.

Mindfulness İnzivası Program Detayları

Bu programa katılarak aşağıdaki mindfulness pratiklerini deneyimleyebilirsiniz.

  • Beden farkındalığı
  • Nefes farkındalığı
  • Şefkat ve sevgi
  • Otantik hareket
  • İletişim uygulamaları
  • Doğa içinde yürüme
  • İnziva lideri ile özel görüşmeler

İnziva çalışmasında katılımcıların serbest kalacakları, sessizlik içinde geçirecekleri, deneyimlerini ve şiirlerler paylaşacakları zamanları olacak.

Ulaşım ve Konaklama

Bu inziva çalışması Assos’ta ‘Terra Zoe’ adlı yerde yapılacaktır. Konaklama, yiyecekler ve icecekler programa dahil olup, ulaşımı katılımcılar kendi imkanları ile sağlayacaktır. Yemekler sabah sağlıklı atıştırmalıklar, geç kahvaltı , akşam yemeği şeklindedir ve vejeteryandır. Yemeklerde vegan seçenek de sunulacaktır. İçecekler ise su, soda ve çeşitli çaylar şeklindedir.

Odalar iki-üç kişiliktir ve paylaşılmaktadır. Tüm odalarda özel tuvaletler ve duşlar mevcuttur. Erkekler ve kadınlar ayrı odalarda kalacaklardır.
Terra Zoe sevimli ve çok güzel bir yerdir. Sessizlik içine girmek için doğa içinde ideal bir beldedir. Bu inziva çalışmasıyla ‘Terra Zoe’da barışı ve mindfulness pratiklerinin sağladığı bilgeliği deneyimleyebilirsiniz.

Mindfulness İnzivası 1

Eğitmen: Juditta Ben-David

 

 

Juditta uzman Mindfulness , MBSR eğitmeni ve uluslarası travma terapi uzmanıdır.

 

CRM, MBSE /SE ve SAT sertifikaları almıştır. 25 sene Budist Psikolojisi ve meditasyon öğrencisi olduktan sonra, 2000 yılından itibaren temeli Mindfulness olan terapi teknikleri eğitimleri vermektedir. 23 yıllık Psikoterapist deneyimli, beden-zihin odaklı hareket terapisti olan Juditta, ToWo grubu ile Türkiye`de göçmenlerle yaptığı gönüllü insani çalışmalarına kendini adamıştır. Otantik Hareket modülü eğitmenidir.

sinem aksay mindfulness anlatiyor

Eğitmen: Sinem Aksay

 

Sinem Aksay BAMBA – (Britanya Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) üyesidir. Bangor Üniversitesi Mindfulness Merkezi tarafından eğitmen sertifikasına ve Oxford Üniversitesi Mindfuness Merkezi tarafından yetkin eğitmen sertifikasına sahiptir. Halihazırda Londra’da yaşamakta, kurumlara ve bireylere mindfulness eğitimleri vermekte, Ayrıca Bangor Üniversitesi “Mindfulness Uygulamaları” alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

1997 yılında ODTU İnşaat Mühendisliği eğitimi üzerine 2000 yılında yüksek lisansını (MBA) ABD’de tamamlamıştır. İki kız çocuk annesidir.

Bilgi Talep Formu

Mükemmel Doğa

İnziva çalışmasında yeni arkadaşlar edinebilir, güzel bir atmosfer içinde, büyük şehirlerden uzak kalarak bu çalışmaya çok uygun olan bu mükemmel doğayı, diğer katılımcıları ve varolmanın sağladığı ‘olma halini’ deneyimleyebilirsiniz. Bu etkinlik Mindfulness’a giriş yapmak isteyenler ve mevcut mindfulness pratiğini derinleştirmek isteyenler için uygundur.

PSİKOLOJİK AÇIDAN BAKARSAK, FARKINDALIK BİLDİĞİMİZ EN GÜÇLÜ DÖNÜŞÜM ARACI. EĞER SUYA ISI UYGULARSAK SU BUHARA DÖNÜŞÜR. AYNI ŞEKİLDE, HERHANGİ BİR PSİKOLOJİK DURUMA FARKINDALIK GETİRDİĞİMİZDE, DURUM BERRAKLAŞACAK VE DAHA AÇIK HALE GELECEKTİR. FARKINDALIĞI SAĞLAMADA MİNDFULNESS ÇOK ETKİLİ KANITA DAYALI BİR YAKLAŞIMDIR

Katılanlar Neler Dediler?

Mindfulness İnzivası 2

Karbon Ayak izi birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Öte yandan oksijen salınımına katkı sağlayacak her canlı türünü doğaya kazandırmak yada yeşil enerji kuruluşlarına destek olmak karbon ayak izi miktarımızın telafisi anlamına geliyor. Etkinliklerimiz sonucunda dikeceğimiz ağaçlarla yada yeşil enerji kuruluşlarına yapacağımız bağışlar ile karbon ayak izimizi telafi edeceğiz.