Hakkımızda

Mindfulness Türkiye

Hakkımızda

2015 yılının başında Mindfulness temelli çalışmalarımıza MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction – Mindfulness Tabanli Stress Azaltma) programları düzenleyerek, okullarda ve şirketlerde Mindfulness’ı tanıtarak başladık.  Tüm çalışmalarımızın temelini Massachusetts Universitesi (UMass) Tıp Fakültesi, Önleyici ve Davranışsal Tıp Bölümü’nün altındaki Mindfulness Merkezinde Dr. Jon Kabat-Zinn tarafından geliştirilmiş MBSR programı içeriğine dayandırmaktayız. Mindfulness Türkiye eğitmenleri bu MBSR programının verilmesi için gerekli olan BAMBA (Britanya Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) ilkelerini takip ederler ve bu yolda gereken tüm sertifikalara sahiptirler. Dünyada ABD ve Avrupa’da konunun önderi (UMass, Bangor University, Oxford University, UCSD gibi) üniversitelerin bünyesinde olan Mindfulness Merkezleri benzer yol haritalarını takip ederler.

Sinem Aksay

Sinem Aksay BAMBA – (Britanya Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) sertifikalı eğitmendir. Bangor Üniversitesi Mindfulness Merkezi tarafından eğitilmiş, Oxford Üniversitesi Mindfuness Merkezi yarafından “İş Yerinde” özelinde yetkinliği değerlendirilmiştir. Halihazırda Londra’da yaşamakta, kurumlara ve bireylere mindfulness eğitimleri vermekte, Ayrıca Bangor Üniversitesi “Mindfulness Uygulamaları” alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

16 senelik kurumsal hayat deneyimi boyunca ağırlıklı IT/Telekom sektörlerinde IT/Telekom çözümleri iş geliştirme, stratejik ilişki yönetimi, ekip yönetimi gibi çeşitli konular olmak üzere çoğunlukla satış alanında çalıştı.

En son direktör olarak görev yaptığı ve bir start-up olan ABD’li bir e-eğitim firması, hayatının ve iş hayatının dönüm noktası oldu. E-eğitim ile keşfettiği Mindfulness’ın temellerini kendisinde esasında üniversite yıllarında atmış olduğunu fark etti. Bu konu aracılığı ile insanlara yardım etmek arzusunu profesyonel yaşamı ile birleştirebileceğini fark edince 2015 senesinin başında Mindfulness Türkiye’yi kurdu.

 

1997 yılında ODTU İnşaat Mühendisliği eğitimi üzerine 2000 yılında yüksek lisansını (MBA) ABD’de tamamlamıştır. İki kız çocuk annesidir.

Hakkımızda Sinem Aksay
Mindfulness Türkiye - Sinem Akay BAMBA

Basında Biz

Özge Ulusoy İle LifeSytle Kanalında Söyleşi

Özge Ulusoy’un Life Time kanalında yayınlanan LifeStyle programına konuk olan Mindfulness Türkiye kurucusu ve Mindfulness eğitmeni Sinem Aksay Sabah Mindfulness konusu ile ilgili merak edilenleri anlattı ve Özge Ulusoy ile Mindfulness Pratiklerini uyguladı.

Sports TV’de yayınlanan Spor ve Yaşam Programında Konuk Olduk

Mindfulness Türkiye Kurucusu ve Mindfulness Eğitmeni Sinem Aksay Sabah Sports TV’de yayınlanan Spor ve Yaşam programına MBSR programı katılımcımız Kardiyolog Doc. Dr. Zeynep Tartan ile birlikte konuk olduk.