Hakkımızda

Sinem Aksay

MBSR Eğtimeni

Sinem Aksay Sabah: 16 senelik kurumsal hayat deneyimi boyunca ağırlıklı IT/Telekom sektörlerinde IT/Telekom çözümleri iş geliştirme, stratejik ilişki yönetimi, ekip yönetimi gibi çeşitli konular olmak üzere çoğunlukla satış alanında çalıştı.

 

En son direktör olarak görev yaptığı ve bir start-up olan ABD’li bir e-eğitim firması, hayatının ve iş hayatının dönüm noktası oldu. E-eğitim ile keşfettiği Mindfulness’ın temellerini kendisinde esasında üniversite yıllarında atmış olduğunu fark etti. Bu konu aracılığı ile insanlara yardım etmek arzusunu profesyonel yaşamı ile birleştirebileceğini fark edince 2015 senesinin başında Mindfulness Türkiye’yi kurdu.

 

Sinem Aksay BAMBA – (Britanya Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Birliği) üyesidir.  Bangor Üniversitesi Mindfulness Merkezi tarafından eğitmen sertifikasına ve Oxford Üniversitesi Mindfuness Merkezi tarafından yetkin eğitmen sertifikasına sahiptir. Halihazırda Londra’da yaşamakta, kurumlara ve bireylere mindfulness eğitimleri vermekte,  Ayrıca Bangor Üniversitesi “Mindfulness Uygulamaları” alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

1997 yılında ODTU İnşaat Mühendisliği eğitimi üzerine 2000 yılında yüksek lisansını (MBA) ABD’de tamamlamıştır.  İki kız çocuk annesidir.

Mindfulness Türkiye - Sinem Aksay
Mindfulness Türkiye - Sinem Akay BAMBA