Vodafone'da Mindfulness Etkinliği

Vodafone’da Mindfulness Etkinliği 1

24 Mayıs 2016’da,  Vodafone,  “Kurumsal Atlet Programı”  ile çalışanlarının iş hayatında bir şampiyon atlet sporcusu olabilmeleri için kolları sıvadı. Amaç, İş hayatındaki performansı profesyonel bir sporcu gibi optimize edebilmekti.  Koşu ayakkabıları ve kırmızı t-shirt’leriyle profesyonel bir uzun mesafe koşucusunu anımsatan ekibin kıyafetleri ve eğitmenleriyle vurgulamak istediği mesajlardan biri, iş hayatında başarı için duygusal, fiziksel, zihinsel ve spritüel boyutta enerjimizi nasıl yönetmemiz gerektiği ile ilgiliydi.  Tetiklemek istediği ise, bugüne kadar günlük yaşamın bir parçası olarak kabul ettiğimiz birçok tıkanıklığın üstesinden gelebilmemizi sağlayacak mucizevî bir değişim idi.  “Kurumsal Atlet Programı”nın ekibi 7 host/hostes, 2 süpervisör, 1 koordinatör ve eğitmenlerden oluşuyordu. Eğitmenler:

 

-“Duygusal Enerji” eğitmeni Özlem Kıyat Berber,

 

-“Fiziksel Enerji” eğitmeni Zeynep Tartan,

 

-“Zihinsel Enerji” eğitmeni Sinem Aksay Sabah,

 

-“Ruhsal Enerji” eğitmeni Çağlayan Aktaş

 

Dinleyicilerle değerli bilgilerini paylaştılar.

 

Eğitim konuları devam ederken Zihinsel Enerji eğitmeni Sinem Aksay Sabah, katılımcılara Mindfulness’ın ne olduğunu anlatarak katılımcılara bir uygulama yaptırdı.

Duygusal enerji, Fiziksel enerji, Zihinsel ve Spritüel enerji konularının işlendiği platformda, alanında uzman eğitmenlere ilgi oldukça yoğundu.  Yaklaşık 315 kişinin katıldığı etkinlikte, gün içinde pek çok faaliyet oluşturulmuştu. Değişik etnik kökenli kişilerin de bulunduğu programda, dışarıda dans ve müzik performansı düzenlenmişti. Herkese el yapımı bileklik ve rozet dağıtıldı. Uzman ellerden masaj hizmeti hediye edildi.  Katılımcılar, stant çıkışında hatıra fotoğrafı aktivitesine katıldılar.

 

Vodafone’un gerçekleştirdiği  “Kurumsal Atlet Programı”nın tüm katılımcılara fayda sağlayacağına inanırken, bu konuda hizmet veren tüm ekibe emekleri için teşekkürler ederiz.