Mindfulness Ruhsal, Fiziksel ve Akıl Sağlığınıza Faydalıdır.

Mindfulness Türkiye - Ücretsiz Webinar Kayıt

“Mindfulness genel iyilik halinizi geliştirir”

 

Mindfulness uygulamalarını öğrenmek ve kullnamak, daha mutlu bir yaşama katkıda bulunan birçok tutumu desteklemektedir.
Mindful olunması, yaşamdaki zevklerin keyfini çıkarmanızı kolaylaştırır, etkinliklere farkındalıkla tam olarak katılmanıza yardımcı olur ve olumsuz olaylarla başa çıkmak için daha büyük bir mücadele kapsitesi yaratır.


Birçok kişi Mindfulness pratiklerini ile bulundukları yer ve zamana odaklanarak geleceğe ilişkin endişelere kapılma ihtimalerini azaltırken geçmişe karşı pişmanlığın daha az olduğu, başarı ve benlik saygısına ilişkin kaygılar ile daha az meşgul olduklarını ve daha iyi olduklarını keşfettiler ve ayrıca diğer insanlar ile daha derin bağlantılar kurabildiler.

 

“Mindfulness, fiziksel sağlığı geliştirir.”

 

Bilim insanları Mindfulness tekniklerinin yararlarını çeşitli şekillerde fiziksel sağlığın geliştirilmesine yardımcı olduğunu keşfettiler. Mindfulness stresli halin rahatlatmasına yardımcı olur. Kalp hastalığını tedavisinde, tansiyon düşürmede, kronik ağrıları azaltmak için, daha iyibir uyku veya sindirim sorunları için Mindfulness prtiklerinizn faydalı olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır.

 

“Mindfulness Zeka Sağlığını Geliştirir”

 

Son yıllarda psikoterapistler, bir dizi problemin tedavisinde Mindfulness meditasyonunu önemli bir unsur olarak görmüştür.
Depresyon, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları, çiftlerin çatışmaları, anksiyete bozuklukları obsesif kompulsif bozukluk bunlardan bazılarıdır.


Bazı uzmanlar, Mindfulnessin bir bölümünün insanlara nefret dolu duygular da dahil olmak üzere kendi deneyimlerini kabul etmelerine yardım ederek, yani bu tecrübelere nefret veya kaçınma ile tepki göstermek yerine bunları kabul etmek sureti ile fayda sağladığını belirtmektedirler.

Mindfulness meditasyonunun psikoterapi, özellikle de bilişsel davranışçı terapi ile kombine edilmesi gittikçe yaygınlaşmaktadır. Meditasyon ve bilişsel davranışçı terapi, insanın irrasyonel, uyumsuz ve uygunsuz düşünceler konusunda perspektif kazanmalarına yardımcı olma ortak hedefini paylaştığı için, bu gelişme oldukca akılcıdır.